Projekt „Terrazas del Lago” wykonany przez Morpha Estudio wykorzystuje system KRION jako fasadę wentylowaną.

26 lipca 2018

Projekt „Terrazas del Lago” Morpha Estudio wykorzystuje system KRION jako fasadę wentylowaną

Projekt „Terrazas del Lago” autorstwa Césara Fríasa Enciso i Miguela Pradillo z Morph Estudio zdobył nagrodę Najlepszy Kompletny Projekt na jedenastym rozdaniu nagród PORCELANOSA Architecture and Interior Design, zespół składał się z wykwalifikowanych profesjonalistów Luisa Vidal, Rebecca Jones, Ricardo Mateu , Pierre-Yves Rochon i Rafael Robledo.

Zarówno Morph Estudio, jak i deweloper Inmoglaciar, obserwowali projekt, który rozwijał się w przeciągu 7 lat, od szkicu do charakterystycznego budynku w prowincji Madrytu.

Tuż obok jeziora Valdebebas i naprzeciw parku Felipe VI w Valdebebas (Madryt) znajduje się kompleks mieszkalny złożony z 83 rezydencji od 1 do 5 sypialni, które uzyskały ocenę energetyczną A. Materiały grupy PORCELANOSA pomogły osiągnąć te wysokie kwalifikacje.

Na pierwszy rzut oka zauważymy zakrzywioną fasadę o jednolitej strukturze, która odchodzi od typowej konstrukcji poziomych pasów, 5 200 m2 KRION SNOW WHITE 1100 jest znaczącym materiałem w budynku. Do tej pracy użyto systemu konstrukcyjnego K-FIX (z firmy Butech) do przymocowania systemu KRION do tej wentylowanej elewacji.

 

Kontakt

info@krionpolska.pl
ul. Piłsudskiego 75
32-050 Skawina