Brodziki KRION Shell ™ SLOPE oraz LINE otrzymane z certyfikatu SCS Global Services, dzięki zawartości recyklingu w jego składzie

12 lutego 2019

Niekontrolowane zużycie plastiku i marnotrawstwo to jedno z największych zagrożeń dla środowiska. Dlatego promowany jest podział odpadów domowych i przemysłowych na proces recyklingu. W tym kontekście jednym z terminów, który obecnie staje się coraz ważniejszy w sferze przemysłowej i komercyjnej, jest gospodarka o obiegu zamkniętym. Ten produktywny i ekonomiczny model opiera się na maksymalizacji wykorzystania surowców z materiałów pochodzących z recyklingu, zmniejszając w ten sposób zarówno zużycie zasobów, jak i wytwarzanie odpadów.

Wartości takie jak zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo, a także satysfakcjonujące i wspierające trend w kierunku zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, to wartości, które KRION dokłada wszelkich starań, aby uczynić swoje produkty bardziej zrównoważonymi przy mniejszym wpływie na środowisko.

Dlatego, po opracowaniu KRION Shell ™ (nowej generacji kompozytów mineralnych), firma KRION chciała pójść o krok dalej i nie tylko poprawiła swoją ekskluzywną formułę i funkcjonalność do wykorzystania w produkcji mebli łazienkowych, ale również uczyniła ją bardziej przyjazną dla środowiska.

 

SCS Global Services, wiodąca firma zajmująca się uwierzytelnianiem deklaracji zawartości materiałów pochodzących z recyklingu na całym świecie, potwierdza, że tace z serii LINE i SLOPE, wprowadzone na rynek przez KRION i wyprodukowane przy użyciu KRION Shell ™, zawierają co najmniej 5% materiału pochodzącego z recyklingu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w procesie produkcji wysokiej jakości żywicy, która składa się z odzyskanego plastiku PET (z wyrzucanych plastikowych butelek). Żywice te są materiałem bardzo wysokiej jakości, który zapewnia korzyści środowisku bez ignorowania ich właściwości fizycznych i mechanicznych.

 

Uzyskanie tego certyfikatu, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i polityki środowiskowej KRION, zapewnia szereg korzyści, które można wykorzystać na rynku. Należy zauważyć, że te produkty, oprócz ich wysokiej jakości i ekskluzywnego wzornictwa, są przyjazne dla środowiska.

 

Kontakt

info@krionpolska.pl
ul. Piłsudskiego 75
32-050 Skawina