KRION™ K·LIFE. Rewolucja małych zmian.

20 lutego 2019

Opatentowana technologia KEAST pochodzi z zaangażowania w odkrywanie nowych sposobów przyczyniania się do poprawy życia ludzi. Ponadto, aby stworzyć bezpieczniejszy, zdrowszy i bardziej zrównoważony świat. KRION K · LIFE, który jest zdolny do odkażania powietrza, staje na czele zdrowszej planety.

Wzrost produkcji przemysłowej i transportu, który wymaga spalania paliwa do eksploatacji, napędza wzrost poziomu zanieczyszczenia powietrza. Dowód na to można znaleźć w niedawnym badaniu, które stwierdza, że 92% ludzi oddycha zanieczyszczonym powietrzem, które jest szkodliwe dla ich zdrowia.

Wysoka zawartość procentowa szkodliwych składników w atmosferze może spowodować kryzys środowiskowy, który wymaga specyficznych zrównoważonych reakcji. Aby to osiągnąć, w KRION uczymy się od najmądrzejszego z nich czyli natury.

W KRION wierzymy, że małe zmiany mogą prowadzić do lepszego świata, dlatego staramy się oferować rozwiązania poprawiające ludzkie życie i otoczenie. Odkąd został opracowany w 2010 roku, solidna powierzchnia KRION ma obecnie bardziej zaawansowany skład niż jakakolwiek inna kompozycja mineralna dostępna na rynku.

Z biegiem lat ta kompozycja została udoskonalona, aby oferować trwałe powierzchnie. Aby to osiągnąć, dział R&D KRION skoncentrował swoją bazę na badaniach przeprowadzonych przez Akirę Fujishimę i Kenichi Ondę w 1972 roku. W tych badaniach analizowano, w jaki sposób niektóre minerały reagowały na światło słoneczne, tworząc efekt fotokatalizy.

Czym jest fotokataliza?

Fotokataliza występuje, gdy światło uderza w powierzchnię niektórych minerałów, takich jak tlenek tytanu, powodując kontakt z wilgocią i tlenem w środowisku. Z tej mieszaniny cząsteczki (rodniki hydroksylowe), które mają zdolność łączenia się z innymi zanieczyszczającymi cząstkami w środowisku, wytwarzają złożone cząsteczki, które nie są szkodliwe dla ludzi.

W wyniku tych aktywatorów i po badaniach gwarantujących, że pracują na powierzchniach, opracowaliśmy i opatentowaliśmy technologię KEAST: Krion Eco Active Solid Technology. Z tej innowacyjnej technologii zobaczyliśmy stworzenie kompaktowego minerału KRION2 z najczystszej bieli: KRION K · LIFE 1100.

KRION K · Life 1100: sprawdzona wydajność fotokatalityczna

KRION K · Life 1100 charakteryzuje się łatwym czyszczeniem i cechami wymagającymi niewielkiej konserwacji, ze względu na zerową porowatość i zdolność do degradacji. Norma ISO 27448 stwierdza, że ta technologia jest bardziej skuteczna wobec plam i śladów niż jakakolwiek inna twarda powierzchnia na rynku.

Ze swojej strony, rozporządzenie ISO 10678 2010 stwierdza, że KRION K · Life 1100 przyczynia się do eliminacji dużej ilości związków niebezpiecznych dla naszego zdrowia, takich jak pestycydy.

Reakcja na rozprzestrzenianie się bakterii, mikroorganizmów i grzybów jest kluczową cechą przestrzeni wymagających aseptycznej atmosfery, a mianowicie: klinik lub sal operacyjnych. Odczynnik ten został wykazany w normie ISO 27447 2009, którą przeprowadził Valencian Microbiology Institute.

K · LIFE i jego zdolność do oczyszczania powietrza

Technologia KEAST idzie o krok dalej, ekstrapolując jej zalety poza jej powierzchnią dzięki zdolności do odkażania powietrza. Zgodnie z normą ISO 22197-1 200 nadzorowaną przez instytut IPS, najbardziej trwała powierzchnia stała uzyskuje 0,21. Co oznacza ta wartość i jak jest sprawdzona?

Eksperyment

Aby zademonstrować zdolność dekontaminacji KRION K · Life 1100, eksperyment przeprowadzany jest we współpracy z CEAM, ośrodkiem mającym duże doświadczenie w ocenie materiałów fotokatalitycznych, i ma reaktor EUPHORE do przeprowadzania tych testów z gwarancjami.

Eksperyment przeprowadza się w kontrolowanej atmosferze o powierzchni 200 m3, która zawiera 4,4 m2 stałej powierzchni (K? LIFE w pierwszym badaniu i innej konwencjonalnej stałej powierzchni w drugim badaniu), która ma kształt ośmiu krzeseł.

Następnie wstrzykuje się wysokie wartości zanieczyszczeń podobne do nagromadzonych w dużych miastach z wysyceniem zanieczyszczeń (120PPB NOx), a naturalne światło służy do aktywacji fotokatalitycznego efektu powierzchni.

Wynik badania pokazuje, że w obu przypadkach zanieczyszczenia są znacznie zmniejszane w miarę upływu czasu, KRION K · Life 1100 oczyszcza powietrze do 12,5% w każdym segmencie pomiarowym, oczyszczając w sumie o 40% więcej powietrza niż drugi zwarty minerał na końcu eksperymentu.

KRION: poprawa tego, co już istnieje i poszukiwanie doskonałości

W naszym DNA jest poszukiwanie doskonałości w każdym kroku, który składa się na cykl życia naszych powierzchni. Zaangażowanie gwarantowane przez najbardziej wymagające certyfikaty potwierdzające aspekt bezpieczeństwa oraz pozytywny wpływ technologii KEAST zarówno na ludzi, jak i środowisko.

Wprowadzenie KRION K · life 1100 to innowacyjne rozwiązanie, które zaspokaja potrzeby profesjonalistów, jednocześnie poprawiając jakość życia ludzi w bezpieczniejszym, zdrowszym i bardziej zrównoważonym świecie.

Kontakt

info@krionpolska.pl
ul. Piłsudskiego 75
32-050 Skawina